O nás

Hostinec U Doležalů se nachází v Broumovském výběžku, v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Je to země magické krásy, která patří k nejnavštěvovanějším oblastem nejen v severovýchodních Čechách, ale i v České republice. Velkolepá jsou skalní města Adršpach a Teplice nad Metují, Ostaš u Police nad Metují, Koruna a Špičák u Božanova, Jiráskovy skály s Čapím vrchem (786 m), skály na Slavném, Bor u Machova se skalním bludištěm, Vyhlídkou a mnohé další, které dokreslují kouzlo Broumovského výběžku.

V přízemí objektu je hostinec U Doležalů s výčepem se 30 místy, dále jídelna s barem pro 12 osob a salonek pro 12 osob, místa vhodná pro snídaně hostů. Možnost stravovaní po celý den, především jsou oblíbeny formy stravování polopenze, vždy záleží na domluvě. Nabízíme typickou českou kuchyni (na jídelním lístku i s uvedením alergenů).

 

  • Celoroční turistika do skal, zimní sportoviště do 15 km, plavecký bazén (Náchod 22 km)
  • Bus 20 m, vlak 5 km, nákupní centrum 3 km
  • Zvířátka vítána, místní lidová knihovna k dispozici
  • Sportovní (volejbalové, fotbalové) a dětské hřiště 100 m, koupaliště v Polici nad Metují 2.5 km
  • Nadhérné výlety do okolí (Broumov, Adršpach, Náchod, polský Radkow, Vambeřice, zámek Ksiaž ve Walbrzychu)
  • Koupání a rybaření: 500 m (rybník, možnost zakoupení povolenky)
  • Grilování, kytarové seance

Hostinec U Doležalů se řadí mezi 100 leté hospody, provoz byl přerušen v době komunistického režimu od r. 1948, kdy bylo zakázáno soukromé podnikání. Výčep lihovin je tradován již v 19. století, od r. 1904 zcela legálně, čepování piva bylo povoleno obecním zastupitelstvem až v roce 1912. Do té doby se prodávalo pivo pouze lahvové v restauraci na Hvězdě. Do r. 1948 provozoval hostinec s obchodem Josef Doležal, děda současného majitele Petra Poznara.

V únoru 1925 byla Josefu Doležalovi povolena hostinská činnost, kterou provozoval i s obchodem se svou maminkou již od roku 1921. Stal se majitelem hostince i obchodu č.p. 13 V roce 1927 postavili u hostince kuželník.

Hostinec byl v letech 1990 - 1991 zrekonstruován a znovu otevřen dne 3.4.1992 současným majitelem Petrem Poznarem z Náchoda.

Ale nejen přírodní krásy, nýbrž i velké bohatství stavebních a uměleckých památek, hlavně období baroka, vdechly trvalý ráz této krajině.

Na své si přijdou milovníci přírody, turistiky, cykloturistiky, koupání, rybaření, lyžování, horolezectví. Dům se nachází v malebném údolí pod vyhlídkovým a turistickým místem Hvězda, s překrásným pohledem na město Broumov a okolí, též na nejvyšší horu Čech - Sněžku (1602 m). V okolí je množství cyklotras, které jsou svou členitostí vhodné i pro náročné cykloturisty, obdivovatelé přírody zde budou též spokojeni vzhledem k tomu, že v okolí Broumovska je nespočet kouzelných míst pro obdivovatele přírodních krás.

 

Řekli nebo napsali o nás ...

Dám si Primátora 12°. Okresní je okresní ....

Miloš Berka / Hronov

Tohle je ráj. Se všemi anděly i démony, kteří k tomu patří.

Igor Hnízdo / Hlavňov

V Hlavňově není žádná cesta rovná, tady jsou všechny cesty klikatý.

Rodrigo de Longo / Hlauňouské koľady